Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jakie oleje warto stosować w codziennej pielęgnacji?

21 czerwca 2021

Obecnie bardzo popularne są wszelkie kosmetyki naturalne. Zwracamy uwagę, aby skład był jak najbardziej ekologiczny, aby opakowania nie były plastikowe, a same produkty nietestowane na zwierzętach. To bardzo dobry krok w stronę świadomego kupowania kosmetyków. Jednak wcale nie musimy zawsze udawać się do drogerii, aby znaleźć coś, co zapewni nam świetną pielęgnację. Oleje to produkty, które idealnie nadają się do zadbania o nasze całe ciało! Oto, co musisz o nich wiedzieć.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oleju?

Najważniejsza kwestia to to, że każdy olej działa inaczej i ma inne cechy. Inny typ wybierzemy do włosów, inny do twarzy, a jeszcze inny do ciała czy paznokci. Wszystko zależy od tego, jaką mamy cerę czy porowatość włosów! Warto wiedzieć, że każdy olej ma inną komedogenność. Ma to przede wszystkim wpływ na to, czy zapycha on naszą cerę, czy też nie. Do pielęgnacji twarzy warto wybierać produkty, które mają niski stopień komedogenności. Wtedy mamy pewność, że nasza cera nie zapcha się i nie powstanie na niej masa wyprysków! Jeśli chodzi o włosy, to do każdej porowatości poleca się inne oleje. Tutaj ma znaczenie to, czy dany olej jest nasycony, czy też nie.

Jak stosuje się oleje w pielęgnacji?

Tak naprawdę oleje są na tyle uniwersalne, że może stosować je na różnych etapach pielęgnacji i to praktycznie na całym ciele. O poszczególnych etapach pielęgnacji przeczytasz na http://kotwicapiekna.pl. Tak więc jeśli chodzi o twarzy, to olej może służyć jako produkt do demakijażu, ale także jako domknięcie całej pielęgnacji. Na włosy olej nakładamy raz na tydzień bądź dwa. Warto zrobić to na podkładzie np. z maski do włosów bądź aloesu. Olej trzymamy tak kilka godzin, a następnie zmywamy i myjemy głowę. Niektóre olejki są też wykorzystywane jako zabezpieczenie końcówek włosów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ten produkt można wykorzystać także jako serum na przesuszoną skórę, skórki paznokci, czy w pielęgnacji rzęs i brwi!

Jeden olej – wiele zastosowań! Sprawdź to!

Do wyboru mamy naprawdę całą masę olejów. Są one w różnych cenach, od kilku złotych do nawet kilkuset! Jednak nawet te najtańsze potrafią zdziałać cuda. Warto mieć je w swojej kosmetyczce i korzystać! Przetestuj je w różnych sytuacjach i w różnych etapach pielęgnacji. Naprawdę przynoszą one widoczne efekty i sprawdzają się w wielu sytuacjach. Szybko polubisz się z olejami i nie będziesz chciała już niczego innego w swojej pielęgnacji.

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

olejek do brody
kolory ornatu
blond na lato

Jesteś zainteresowany reklamą?