Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Zabawki PRL: Podróż do Przeszłości przez Kolorowe Światy Dziecięcej Wyobraźni.

17 stycznia 2024 zabawki prl

Obecnie wybór zabawek jest naprawdę duży. Jednak coraz więcej dziadków czy rodziców powraca myślami do okresu PRL i kupuje zabawki właśnie z tej epoki. Mogą być one świetnym prezentem dla dzieci czy wnucząt, ale też pamiątką z tamtych lat.

Zabawki PRL – wysokiej jakości materiały i duża trwałość 

Trzeba przyznać, że zabawki z okresu PRL były naprawdę mocne i odporne na uszkodzenia. W dużej mierze wynika to z faktu, że rodzice nie mogli pozwolić sobie na częsty zakup zabawek, stąd też producenci dbali, by służyły one przez długi czas. Często takie zabawki przekazywane były dalszej rodzinie, gdy dzieci już z nich wyrosły. Trzeba przyznać, że takie zabawki mają coś w sobie i chodzi nie tylko o estetykę, ale też o to, że kojarzą się z dawnymi, minionymi czasami, a niektórzy mają do nich sentyment. Wśród najpopularniejszych zabawek są oczywiście koniki na biegunach. Co ciekawe niejednokrotnie rodzice odnajdywali w piwnicy czy na strychu takie zabawki i przekazywali je swoim pociechom. Popularne zabawki PRL to także żołnierzyki. Wielu chłopców uwielbia bawić się w wojnę. Choć obecnie mówi się, że takie zabawy nie są zalecane, to jednak rodzice się na nie zgadzają, jednocześnie tłumacząc swoim dzieciom, że przemoc jest zła i należy odróżniać zabawę od rzeczywistości. Każdy kto pamięta okres PRL, zapewne kojarzy go z Reksiem. Figurki z tym słynnym psim bohaterem cieszą się dużą popularnością. Podobnie zresztą jak te przedstawiające Bolka i Lolka. W latach 50-tych do kin trafiła słynna Godzilla. Polska jeszcze w tych latach odradzała się po wojnie i do Polski trafiła kilka lat później, a wraz z nią moda na plastikowe figurki goryli. 

Figurki PRL – świetna dekoracja każdego wnętrza 

Figurki z PRL są nie tylko świetnymi zabawkami dla dzieci, ale również mogą być doskonałą dekoracją każdego domu czy mieszkania. Co istotne pasują one zarówno do wnętrz w stylu retro, ale też tych industrialnych czy nawet nowoczesnych. W końcu moda oparta na kontraście jest na czasie. Możecie np. zdecydować się na matrioszki, które wspaniale będą prezentować się umieszczone na komodzie czy też na półce. Obok nich możecie ustawić np. świeczniki z tego okresu. Jeżeli Wasze lata dzieciństwa przypadały na okres PRL-u, to powinniście postawić np. na kolekcję figurek, choćby z ulubionych bajek z tamtego okresu.

Materiał zewnętrzny

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zabawki prl
Gry online
alkohol

Jesteś zainteresowany reklamą?