Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Balsam czy olejek do brody? — Co wybrać?

1 września 2023 olejek do brody

Dowiedz się, w jakie produkty do męskiej pielęgnacji zarostu warto inwestować, by cieszyć się zadbanym zarostem. Olejek czy balsam? — poznaj odpowiedzi na pytanie i zdecyduj, którego produktu użyć oraz jakich rezultatów się spodziewać. Co osiągniesz z olejkiem do brody, a jakich efektów się spodziewać, gdy sięgniesz po balsam do brody? — zapraszamy!

Balsam do brody czy olejek do brody? 

Olejki i balsamy do brody to produkty, które pozwolą zdyscyplinować nawet bardzo niesforny zarost. przy codziennym regularnym stosowaniu możemy dzięki nim pozbyć się niedoskonałości i dyskomfortu. Nawilżony zarost jest lepszy dla oka, ale również jego właściciel czuje się swobodniej. Wiele czynników zewnętrznych może wpływać niekorzystnie na wygląd i czucie naszej brody. klimatyzacja, suche powietrze, zima ogrzewane pomieszczenia — zewsząd próba przesuszenia brody, co jak wiadomo kończy się twardością i kruszeniem włosków. Balsamy oraz olejki dociążają zarost i o ile posiadają właściwości nawilżające — stanowią doskonale remedium na wyżej wymienione czynniki. Duży wybór znajdziesz tutaj: https://dlagentlemana.pl/balsamy-do-brody. Balsamy i olejki do brody świetnie pachną, balsamy pozwolą nam dodatkowo na stylizację brody i wąsów o wymarzonym kształcie. jeśli wiec pytanie brzmi czy warto — owszem, warto! A teraz zastanówmy się co wybrać!

Balsamy i olejki do brody — jak używać?  

Balsamy do brody różnią się mocno miedzy sobą pod względem konsystencji przeznaczenia. Masełkowe nawilżające balsamy do brody będą na pewno łatwiejsze do nałożenia niż te bardziej woskowe balsamy do brody do stylizacji. Zasada jest taka sama — niewielka ilość zabieramy na dłonie (wielkości ziarnka grochu), rozcieramy w dłoniach i nakładamy równomiernie na zarost. W przypadku balsamów mocno modelujących o konsystencji twardej musimy dodatkowo rozetrzeć balsam i rozgrzać w dłoniach. W razie potrzeby, przy bujnym i długim zaroście można proces powtórzyć jeśli ilość produktu okaże się niewystarczająca. Olejki do brody podobnie — nabieramy niewielką ilość pipetą, która jest dołączona do buteleczki i rozprowadzamy po brodzie. Zawsze warto powtórzyć proces niż nakładać od razu większa ilość na dłonie — jeśli tak postąpimy efekt nie będzie dobry, najwięcej balsamu lub olejku wtedy zostanie na brodzie w miejscu, w którym produkt zaczniemy nakładać. 

Balsam do brody czy olejek — szybkie porównanie  

Wielu brodaczy się zastanawia który produkt wybrać. przede wszystkim trzeba zdementować plotki — możemy używać zarówno olejku, jak i balsamu do brody, istotne jest jednak określenie celu. Co możemy uzyskać dzięki olejkowi a co dzięki balsamom do brody? 

  • Olejek do brody — Olejek do brody przyda się na wszystkich etapach wzrostu brody. Przy zapuszczaniu na pewno pomoże zapobiec wrastającym włoskom i swędzeniu. Długi zarost wygładzi i odżywi. Olejki są świetne na noc, jako produkty odżywcze i pielęgnacyjne. 
  • Balsamy do brody — Balsamy do brody potrafią być bardzo zróżnicowane, w przeciwieństwie do olejków, które ze względu na zawartość tłuszczy zwykle mają w składzie witaminy. Olejki do brody głównie dzielą się na nawilżające i modelujące. Te pierwsze maja lżejszą konsystencję i więcej składników nawilżających, z kolei modelujące zwykle mają w składzie woski. 

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

olejek do brody
kolory ornatu
blond na lato

Jesteś zainteresowany reklamą?