Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Niezwykłe zastosowania krepiny włoskiej

9 października 2020

Przez większość mylona z bibułą. Krepina włoska jednak jest dużo grubsza i wytrzymalsza od swojej delikatnej siostry. Dzięki swoim właściwościom cieszy się niezwykle szerokim zastosowaniem w rękodziele, szkole oraz wszelkich formach twórczości. Jednocześnie na rynku jest dostępnych wiele kolorów tego materiału, dzięki czemu z łatwością wybierzemy odcień nadający się do naszego projektu. Co warto tworzyć z krepiny?

Krepina a bibuła – różnice

Co konkretnie sprawia, że większość twórców sięga po krepinę, a nie po bibułę, skoro na pierwszy rzut oka, wyglądają niemal identycznie? W przypadku krepy to, co od razu rzuca się w oczy to jej pomarszczona tekstura. Jest też dużo wytrzymalsza, rozciąglejsza, oraz sprężysta aniżeli bibuła marszczona. Najlepsza i prawdziwa krepina pochodzi oczywiście z Włoch, jak sama nazwa wskazuje. Bibuła natomiast jest lekkim i cienkim materiałem. Jest też dość wiotka i nie jest odporna na rozciąganie. Dużo lepiej sprawdza się w projektach, które nie wymagają dużej eksploatacji materiału, dlatego większość artystów raczej sięga po wytrzymałą krepę.

Krepa w twoim domu i na imprezie

Zastosowanie krepy jest niewyobrażalnie szerokie. W związku z modą na samodzielne tworzenie ozdób do domu, wzrosło również zainteresowanie decoupage oraz krepiną. Sprawdzi się jednak również we wszelkich projektach scrapbookingowych, w tworzeniu ozdób na weselę, imprezę, czy inną okazję. Krepa jest również ulubienicą florystów, z jej pomocą możemy znacząco ubarwić każdy bukiet, wiązankę, czy unikatową kompozycję. Świetnie również sprawdzi się przy tworzeniu wszelkiego rodzaju stroików, czy obszernych kompozycji na stół np. z okazji świąt bożego narodzenia. Tak naprawdę, jedyne co nas ogranicza przy tworzeniu z krepy to nasza własna wyobraźnia.

Nie tylko kwiaty z krepiny

Wciąż krepa kojarzy nam się jednak z pięknymi kwiatami, czy świątecznymi palmami. Warto jednak uświadomić sobie, że kwiaty z krepiny chociaż piękne, nie są jedyną formą jej wykorzystania. Z krepy możemy stworzyć efektowne pompony lub zwijając ją i stosując również inne materiały przystroić wazon, czy starą szkatułkę. Pięknie i efektownie będą również wyglądać lampiony ledowe z wykorzystaniem krepy. Wystarczy stworzyć pompon-koszyczek, w którym zamontujemy lampki LED i powiesimy na tarasie, czy na sali, gdzie odbywa się uroczystość. Jest też to klimatyczna ozdoba do salonu, która wprowadzi relaksujący nastrój do naszego domu.

Coraz więcej Pań Młodych również decyduje się na wianki z wykorzystaniem krepiny, wyglądają piękne i z pewnością utrzymają się cały wieczór, podczas gdy prawdziwe, żywe kwiaty mogą nie wytrzymać gorączki weselnej nocy. 

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zabawki prl
Gry online
alkohol

Jesteś zainteresowany reklamą?