Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Naturalne i skuteczne maseczki? Poznaj glinki!

26 czerwca 2021

Często szukamy kosmetyków, które są jednocześnie naturalne i skuteczne. Obecnie na rynku wiele marek tak właśnie się reklamuje. Jednak warto zaufać czemuś, co jest znane już od lat i naprawdę działa. Mowa tu o glinkach. To maseczki, które mogą całkowicie odmienić Twoją pielęgnację! Łączy je naturalność, skuteczność oraz świetna cena! Obojętne, jaką masz cerę – na pewno warto przetestować glinki! Poznaj ich rodzaje, działanie oraz sposób użycia. Wszystko w naszym artykule!

Jak działają glinki i skąd ich popularność?

Ogólnie glinki to naturalne kosmetyki, które są minerałami. Cała zasada działania tego kosmetyku opiera się na przyciąganiu zanieczyszczeń i usuwaniu ich ze skóry. Te uwodnione minerały mają ujemny ładunek, który przyciąga sebum i martwy naskórek. Wszystkie toksyny są usuwane razem z nimi. Oprócz tego glinka ma działanie odżywcze. To prawdziwe bogactwo minerałów, które mają dobroczynny wpływ na naszą skórę. Glinki wykazują ponadto działanie antyseptyczne oraz wygładzające. Wszystko to razem tworzy z nich kosmetyk idealny. Dodatkowo wyróżnia się kilka typów glinek, dzięki czemu można je łatwo dobrać do naszej cery.

Jakie są rodzaje glinek i jakie wybrać do danej cery?

Najbardziej popularna jest glinka zielona. Jest dosyć mocna, więc nadaje się do skóry tłustej i mieszanej, a także trądzikowej. Działa antyseptycznie, przyspiesza gojenie, a także regeneruje skórę. Glinka zielona dodatkowo hamuje rozwijanie się bakterii, co ma wpływ oczyszczenie i pozbycie się większości wyprysków. Kolejna jest glinka czerwona, która ma nieco łagodniejsze działanie. Będzie odpowiednia dla cery tłustej, która dodatkowo jest wrażliwa bądź naczynkowa. Glinka czerwona dodatkowo wykazuje działanie hamujące rozszerzanie naczynek oraz jest pomocna przy leczeniu trądziku różowatego. Następnie mamy glinkę białą, która jest najpopularniejsza przy delikatnej bądź suchej skórze. Odżywia, regeneruje i wygładza cerę, a przy tym ją napina. Jest bardzo delikatna i może ją stosować każdy, nawet najbardziej wrażliwy typ skóry.

Wprowadź glinki do swojej pielęgnacji!

Wyróżnia się jeszcze kilka innych typów glinek, jednak te trzy są najbardziej znane. Naprawdę warto wprowadzić je do swojej pielęgnacji. Najlepiej kupić je w wersji proszku, który przygotowuje się w połączeniu z wodą. Taką papkę nakładamy na twarz. Trzeba pamiętać, że glinka nie może zaschnąć na naszej buzi! Cały czas należy ją spryskiwać, aby pozostała wilgotna. Tylko wtedy zadziała, jak należy. Sprawdź, który typ najlepiej zadziała na Twoją cerę i używaj go dwa razy w tygodniu! Więcej: www.leafy.pl.

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

olejek do brody
kolory ornatu
blond na lato

Jesteś zainteresowany reklamą?