Magazyny samoobsługowe – czym są i czy ich wynajem się opłaca?

by Redakcja PinSpire
0 comment

Nowe trendy w rozwoju polskiego rynku magazynowego to odpowiedź na zmieniające się oczekiwania klientów. Obecnie rośnie zapotrzebowanie na magazyny samoobsługowe stanowiące świetną alternatywę dla tradycyjnych magazynów.

Czym jest magazyn samoobsługowy?

Magazyn samoobsługowy to nic innego jak boks znajdujący się w większym obiekcie przystosowanym do wynajmu. Usługa ta nosi nazwę self storage i jest adresowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Boksy magazynowe mogą mieć różną powierzchnię użytkową – od 1 m kw. do ponad 20 m kw. Z punktu widzenia firm takich jak np. Kangu Self Storage, które świadczą usługi najmu magazynów samoobsługowych, najbardziej opłacalne jest prowadzenie działalności w dużych miastach odznaczających się ogromnym potencjałem w tym obszarze. Tam bowiem nie brakuje chętnych na dobrze zlokalizowany magazyn. Szczecin, Warszawa, Kraków czy Poznań to przykłady ośrodków, gdzie usługa self storage funkcjonuje z powodzeniem.

Magazyn samoobsługowy – zalety

Największą zaletą korzystania z magazynów samoobsługowych jest wygoda. Najemca ma dostęp do magazynu 24 godziny na dobę przez cały okres obowiązywania umowy. Co ważne, istnieje opcja zawarcia jej na krótki czas, np. na kilka dni. Pod względem metrażu magazyn da się bez problemu dostosować do konkretnych preferencji. Dużym atutem omawianego rozwiązania jest brak konieczności wynajmowania tradycyjnego magazynu w celu przechowania mienia firmowego czy osobistego. To sprawdzony i bezpieczny sposób, który okazuje się niezawodny w wielu sytuacjach, np. przy zmianie firmowej siedziby, przeprowadzce, remoncie czy dłuższym wyjeździe.

Wynajem magazynu samoobsługowego – jaki to koszt?

Stawki za wynajęcie magazynu samoobsługowego nie są wygórowane, dzięki czemu usługa jest dostępna także dla klientów dysponujących skromniejszym budżetem. Przykładowo w Szczecinie za wynajem boksu o powierzchni 1 m kw. trzeba zapłacić średnio 100 zł netto za miesiąc, a w Warszawie ceny mieszczą się przeciętnie w przedziale od 80 zł do 130 zł.

0 comment

Podobne artykuły

Zostaw komentarz