Biznes i Finanse

Tracking przesyłki GLS – czy warto śledzić paczkę?

Tracking przesyłki GLS – czy warto śledzić paczkę?

Wiele osób wysyłających paczkę krajową lub zagraniczną chcę ją śledzić. Można to zrobić za pomocą specjalnej usługi GLS tracking. Umożliwia ona śledzenie przesyłki, zarejestrowanie w systemie, przekazanie do transportu, dostarczanie do magazynu oraz dokładne sprawdzenie, kiedy została dostarczona do odbiorcy.Główną zaletą takiego rozwiązania jest zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa. Monitorowanie pozwoli również szybko dowiedzieć się, na jakim etapie jest realizacja zamówienia.

Dlaczego warto korzystać z usługi GLS tracking?

Każdy, kto składa zamówienie na usługę GLS, otrzymuje automatycznie wygenerowany numer przesyłki, który pozwoli ją śledzić oraz na bieżąco monitorować, na każdym etapie realizacji. W ten sposób możemy dokładnie zweryfikować lokalizację paczki, a także mieć określony przewidywany termin dostarczenia. Taka usługa przydatna jest szczególnie klientom biznesowym oraz przedsiębiorcom prowadzącym sklepy internetowe, ponieważ im najbardziej zależy na tym, aby zamówienie dotarło w wyznaczonych terminach. Z opcji tej korzystają również klienci indywidualni, którzy wysyłają paczki swoim rodzinom z jednego końca kraju na drugi, a nawet za granicą. GLS tracking jest usługą standardową, która nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Największą zaletą tego systemu jest możliwość dopasowania konkretnego dnia dostarczenia paczki oraz kontakt telefoniczny z kurierem, aby dokładnie dowiedzieć się, w jakim miejscu i o której godzinie będzie.

W jaki sposób działa śledzenie przesyłki GLS tracking?

Śledzenie przesyłki kurierskiej za pomocą GLS tracking jest bardzo proste. Wystarczy wpisać numer przesyłki na stronie internetowej służącej do śledzenia paczek. Po naciśnięciu przycisku zlokalizuj, zostanie wyświetlona cała historia transportu przesyłki, wraz z konkretnymi godzinami, gdzie została dostarczona i odebrana. Numer GLS paczki zawsze jest automatycznie wygenerowany tuż po wypełnieniu formularza, który służy do nadania przesyłki dla kuriera. Jest on widoczny w mailu informacyjnym potwierdzającym złożenie zamówienia, a także można go znaleźć w panelu klienta, pod zakładką: przesyłki zamówienia.

Najważniejsze informacje dotyczące GLS tracking

GLS tracking jest usługą dostępną dla klientów korzystających regularnie, jak i tych, którzy wysyłają tylko od czasu do czasu. Największą zaletą całego systemu jest to, że możemy kontrolować każdy etap dostawy i mieć pewność, że zamówienie dotrze do klienta w ustalonym terminie. Usługa działa w taki sposób, aby umożliwiać śledzenie nawet kilkudziesięciu paczek jednocześnie. Z usługi GLS tracking mogą korzystać zarówno nadawcy, jak i odbiorcy, dzięki czemu każda ze stron może w dowolnym momencie sprawdzić, kiedy przesyłka zostanie dostarczona.

Udostępnij