Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Kurs florystyczny – bukieciarstwo i układanie kwiatów

26 lipca 2022 Kurs florystyczny

Na branżę florystyczną stale oddziałują nowe trendy oraz upodobania klientów. Ciągłe doskonalenie umiejętności jest zatem nieodłącznym elementem pozwalającym na dostarczanie usług najwyższej jakości. Jeśli kwiaty są Twoją pasją i wiążesz z nimi swoją przyszłość, kurs florystyczny jest dla Ciebie idealnym wyborem. 

Zakres kursu obejmuje bukieciarstwo i układanie kwiatów. Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonego mistrza florysty, który nauczy Cię najważniejszych technik wiązania kompozycji kwiatowych. Więcej na temat kursu florystycznego dowiesz się poniżej. Zachęcamy do lektury.

Kurs florystyczny – co daje?

Podczas zajęć kursant otrzymuje zarówno wiedzę praktyczną, jak i teoretyczną. Pozwala to na kompleksową naukę, która umożliwi wykorzystanie nabytych kompetencji w codziennej pracy florysty. Ponadto ćwiczenia wykonywane w trakcie kursu świetnie wpływają na podwyższenie poziomu zdolności manualnych. 

Techniki układania bukietów

W pracy florysty jedną z ważniejszych kwestii jest bukieciarstwo. Kwiaty są bowiem zakupywane przez klientów na wiele okazji – jedną z nich jest ślub. Każda panna młoda marzy o pięknym bukiecie, który doda jej elegancji. Zadaniem florysty jest sprostanie jej oczekiwaniom poprzez ułożenie niepowtarzalnej kompozycji. Kwiaty wykorzystuje się również w wieńcach pogrzebowych, wiankach komunijnych oraz dekoracji stołu na różne uroczystości. Do ich stworzenia wymagana jest znajomość innych technik wiązania niż przy bukietach ślubnych. 

Poświadczenie umiejętności    

Kurs florystyczny jest przydatny także z formalnego punktu widzenia. Po jego ukończeniu każdy kursant dostanie zaświadczenie, które jest ważne w Polsce oraz Unii Europejskiej. W ten sposób podwyższamy nie tylko umiejętności, ale również swoją atrakcyjność na rynku pracy. Jeśli chcemy pracować w branży florystycznej, warto zatem inwestować w swój rozwój. Łatwiej nam będzie wtedy znaleźć pracę, gdyż każda kwiaciarnia pragnie mieć wyszkolonych i kompetentnych pracowników. W przypadku prowadzenia własnej działalności klienci również zwracają uwagę na poświadczenia uzyskane przez jej właściciela.

Nowe znajomości

Nic tak nie łączy ludzi jak wspólne zainteresowanie. Podczas kursu poznać można osoby, które podzielają naszą pasję do kwiatów. Wpływa to zdecydowanie pozytywnie na atmosferę zajęć, która pozwoli na przyjemniejsze pozyskiwanie wiedzy w grupie. Nawiązane znajomości będą na pewno bardzo przydatne np. do wymiany informacji i dzielenia się nowinkami z branży florystycznej. Ponadto kursanci mogą sobie wzajemnie pomagać i dawać cenne rady.

Kurs florystyczny – dla kogo?

Każda osoba, która planuje pracować w branży florystycznej powinna dbać o podwyższanie swoich umiejętności. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest udział w kursie. Jest on świetną inwestycją, która skutkuje podniesieniem umiejętności manualnych i poszerzeniem wiedzy. Podczas wielogodzinnego szkolenia kursant jest w stanie opanować wiele technik wiązania kwiatów, a także dowiedzieć się praktycznych informacji z zakresu florystyki. Warto zatem zadbać o swój rozwój i zapisać się na kurs florystyczny

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Księgarnie Internetowe
Finansowanie faktur
wynajem ciężarówki

Jesteś zainteresowany reklamą?