Komputery i technologia

Czy warto kupić myszkę bezprzewodową

Czy warto kupić myszkę bezprzewodową

Użytkownicy myszy przewodowych, w czasach, gdy rynek zalały myszki bezprzewodowe, zostali postawieni przed prostym wyborem: czy pozostać przy sprawdzonym rozwiązaniu, a może jednak warto pójść w innowacje i nowe rozwiązanie technologiczne. Jeśli ktokolwiek zastanawiał się, czy warto kupić myszkę bezprzewodową, z pewnością słyszał wiele zalet takiej myszy. Myszka bezprzewodowa to przede wszystkim pozbycie się kabla. Ale też udogodnienie w samym korzystaniu z urządzenia. Bez ograniczeń wynikających z długości kabla.

Czy warto kupić myszkę bezprzewodową?

Czy warto kupić myszkę bezprzewodowąMyszy optyczne znajdują zastosowanie nie tylko w warunkach domowych, ale też w biurze. Na rynku dostępne są różnorodne modele. Od myszy dla praworęcznych, dla leworęcznych i myszy uniwersalne. Myszki bezprzewodowe idą z duchem czasu, a więc posiadają przeważnie od trzech do sześciu przycisków, a także jedną lub nawet dwie rolki do przewijania. Przeważnie istnieje możliwość z korzystania z urządzenia w odległości do dziesięciu metrów od odbiornika, który podłącza się do portu USB komputera lub laptopa.

Rodzaje myszek bezprzewodowych

Myszki bezprzewodowe są akcesoriami kompatybilnymi z laptopami, komputerami stacjonarnymi, a także urządzeniami 2 w 1. Istnieje kilka rodzajów myszek bezprzewodowych:

  • mysz laserowa – działa na każdej powierzchni i charakteryzuje się wysoką czułością,
  • mysz diodowa – o niskiej awaryjności oraz brak potrzeby użycia podkładki,
  • Bluetrack – umożliwia działanie myszy na większej liczbie powierzchni niż w przypadku dwóch powyższych rodzajów myszy.

 

Mysz bezprzewodowa to idealne rozwiązanie dla osób, które korzystają z komputera, który znacznie jest oddalony od biurka lub dla osób, które lubią wygodnie rozłożyć się, podczas użytkowania z komputera, na fotelu lub kanapie.

Wady myszek bezprzewodowych

Oprócz zalet, myszy bezprzewodowe mają swoje wady. Najistotniejszą jest konieczność wymiany baterii, w związku z czym najlepiej pokusić się o kupno modelu z wyższej półki. Przy zakupie myszy bezprzewodowej należy zwrócić szczególną uwagę na jej najważniejsze parametry, takie jak:

  • rodzaj myszy – laserowa, diodowa lub Bluetrack,
  • liczba przycisków – parametr ten jest szczególnie istotny dla graczy, więc dla użytkowników, którzy nie grają w gry komputerowe, parametr ten nie powinien mieć większego znaczenia,
  • czułość – odpowiada za nią parametr DPI, a więc kolejny punkt, przy którym powinni zatrzymać się gracze,
  • profil i wielkość myszy – czyli parametr istotny, bowiem od niego zależy jak myszka dopasuje się do ręki,
  • dodatki, takie jak podświetlenie, czy też specjalne ukształtowanie odciążające nadgarstek.

Biorąc pod uwagę powyższe elementy należy zdecydować, czy mysz bezprzewodowa jest korzystnym rozwiązaniem. Dla jednych użytkowników jest to niezbędny element, dla drugich jest to kłopotliwe urządzenie, które wiąże się z obawą o nagłe zużycie się baterii. Jednak zalety przeważają nad wadami myszy bezprzewodowej, więc z pewnością jest to bardzo komfortowe urządzenie.

Udostępnij