Rozrywka

Wyjazd do Izraela – porady

Wyjazd do Izraela – porady

Izrael jest miejscem częstych pielgrzymek i wycieczek, gdyż jest to Najświętsze miejsce dla Chrześcijan, w tym głównie dla Katolików. Ponieważ to tam narodził się Mesjasz, którym jest Jezus Chrystus. Tam też Pan Jezus oddał życie ponosząc śmierć krzyżową dla zbawienia każdego człowieka. Tam również Zmartwychwstał pokonując śmierć. Wyjazd do Izraela – porady na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Izrael – najważniejsze informacje

Wyjazd do Izraela - poradyIzrael jest państwem położonym na Bliskim Wschodzie. W Azji na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Posiada kilku sąsiadów, jak Jordanię, Palestynę, Syrię, Liban, Egipt. Głównymi mieszkańcami Izraela są Żydzi stanowiący 75 % populacji kraju. Ale mieszka w Izraelu również około 20 % Arabów, oraz Samarytanie. Izrael jest państwem wielokulturowym i zróżnicowanym religijnie. Większość stanowią wyznawcy judaizmu. Ale są również Chrześcijanie, Muzułmanie, Druzowie i kilka innych mniejszych wyznań. Nazwa państwa izraelskiego wywodzi się od biblijnego Jakuba, który usłyszał Głos Boży mówiący o zmianie jego imienia na Izrael.

Wyjazd do Izraela – porady

Planując wyjazd do Izraela – porady pewne z pewnością bardzo się przydadzą. Co więc warto jeszcze wiedzieć o Izraelu zanim wsiądziemy w samolot ? A no to, że Izrael jest małym państewkiem, bo czternaście razy mniejszy od Polski. Liczba ludności wynosi mniej niż 7 milionów. W tym około czterech tysięcy naszych Rodaków. Lecz na co dzień jest znacznie więcej ludzi, gdyż przybywa tu wielu pielgrzymów, turystów, jak i ludzi biznesu. Przez kraj przepływa rzeka Jordan. A Morze Martwe jest jedynym tak wielkim zasolonym zbiornikiem wodnym na świecie. W morzu tym z powodu wielkiego zasolenia nie ma życia.
Będąc w Izraelu warto pamiętać, że dozwolona prędkość poruszania się pojazdem w terenie zabudowanym wynosi 50 kilometrów na godzinę. Natomiast w terenie niezabudowanym do 90 km/h. A na drogach szybkiego ruchu do 120 km/h. Do Izraela łatwo jest się dostać samolotem. W kraju jest niemalże 50 lotnisk z utwierdzoną nawierzchnią.

Jaki jest klimat w Izraelu?

A jak jest z temperaturą powietrza ? Najniższa temperatura wynosi -14 stopni Celsjusza. A najwyższa 51 stopni Celsjusza. Najbardziej trudny do zniesienia jest gorący klimat w miastach izraelskich. Bo są przeludnione, gdyż aż 92 % ludności mieszka w miastach. I dlatego najczęstszą przyczyną śmierci jest niewydolność krążenia. Choć na ogół jest to naród długowieczny, ponieważ średnia długość życia dla obydwu płci wynosi około 82 lat. Nie bez znaczenia dla długowieczności jest poziom życia. Średnia zarobków kształtuje się tam w granicach ponad dziesięciu tysięcy na miesiąc. Z czego ponad pięć tysięcy jest najmniejszym standardem.

Będąc w Izraelu ma się kontakt nie tylko z wodą morską, ale również z pustynią, górami, terenem równinnym i zalesionym. W Izraelu istnieją trzy rodzaje klimatu: klimat śródziemnomorski, klimat tropikalny i klimat umiarkowany. Kraj ten jest zróżnicowany pod względem flory i fauny. Odmienny jest również od naszej kultury i tradycji, a nawet kuchni. Co sprawia, że tym bardzie warto wybrać się do Izraela na pielgrzymkę, turystycznie, czy na urlop.

Udostępnij