Motoryzacja

Jak dbać o wnętrze samochodu

Jak dbać o wnętrze samochodu

Dbanie o piękny wygląd samochodu nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wizyty raz w miesiącu na myjni. Większość prawdziwych miłośników motoryzacji dba nie tylko o to, aby karoseria była zawsze odpowiednio nawoskowana oraz wypolerowana, a felgi lśniące jak w aucie pochodzącym prosto z fabryk.  Lecz również o wnętrze. Dbanie o czystość pojazdu samochodowego powinno obejmować nie tylko systematyczne mycie oraz woskowanie karoserii, ale również regularne czyszczenie wnętrza samochodu, które to powinno być zawsze pachnące czystością oraz świeżością. Jak dbać o wnętrze samochodu?

Jak dbać o wnętrze samochodu?

Aby samochód długo wyglądał jak nowy warto go użytkować w ostrożny oraz rozsądny sposób. Aby z wnętrza wydobywał się miły i przyjemny aromat lepiej nie palić w nim papierosów. Oraz nie przewozić zwierząt czy też ostrych przedmiotów. Co prawda nie jest to zakazane, ale czynności te generują ryzyko trwałego uszkodzenia tapicerki oraz innych, istotnych elementów wyposażenia wnętrza.

Czyszczenie i sprzątanie wnętrza auta

Niezwykle ważną czynnością, jaką powinien wykonać każdy właściciel auta jest odkurzanie. Warto pamiętać o tym, że podczas wykonywania tej czynności trzeba zachować ostrożność. Gdyż drobinki kurzu oraz piach osiadają na plastikowych elementach kokpitu, przez co znacznie trudniej jest je usunąć.

Odkurzanie powinno obejmować zasięgiem dywaniki samochodowe oraz tapicerkę samochodową. Wykonując tę czynność warto wyjąć dywaniki na zewnątrz samochodu i dokładnie oczyścić je z zabrudzeń. A następnie przy pomocy odkurzacza wyssać z nich solidnie piach i brud.

Usuwanie plam

Jeśli na dywanikach czy tapicerce znajdują się jakiekolwiek plamy, wówczas warto sięgnąć po sprawdzony środek chemiczny, który skutecznie pomoże w ich usunięciu. Innych środków czyszczących należy używać do tapicerki bawełnianej. A jeszcze innych do welurowej czy skórzanej. Skóra wymaga zawsze regularnej konserwacji. Bowiem wówczas nie pęka i przez długi czas dobrze się prezentuje.

Pranie foteli i czyszczenie tapicerki

Jak dbać o wnętrze samochoduPosiadając w swym samochodzie brudne fotele warto się nimi zająć. Aby skutecznie uprać się z uporczywymi plamami i innymi zanieczyszczeniami warto zastosować wysokiej jakości środek czyszczący oraz odkurzacz piorący, który to szybko usunie pianę oraz wodę ze środka foteli.
Ręczne pranie jest niepraktyczne. Bowiem wymaga nie tylko sporo czasu i wysiłku, lecz także długotrwałego suszenia foteli w ciepłym oraz suchym miejscu.

Tłuste plamy można skutecznie wywabić benzyną ekstrakcyjną. Ale przed jej zastosowaniem warto wykonać próbę sprawdzającą czy tapicerka samochodu w wyniku kontaktu z benzyną nie ulegnie zniszczeniu.
Po usunięciu tłustych plam z pomocą tego środka należy konieczne dokładnie wywietrzyć auto z zapachu benzyny, który to jest bardzo silny oraz gryzący.

Czyszczenie plastikowych elementów w samochodzie

Kokpit, gałki od skrzyni biegów oraz panel z radiem powinny być co jakiś czas odpowiednio konserwowane z pomocą odpowiednich preparatów w sprayu, w płynie czy też formie bardzo wygodnej pianki.
Z pomocą tych środków warto też wyczyścić deskę rozdzielczą, tunel środkowy, kierownicę czy wewnętrzne drzwi.

Świeży i przyjemny zapach w samochodzie

Po zakończeniu czynności związanych ze sprzątaniem wnętrza samochodu warto zawsze zastosować w przyjemny zapach samochodowy. Może on być elektryczny, który to jest umieszczany w gnieździe zapalniczki samochodowej. Czy też w formie zapachowej choinki, która to jest wieszana najczęściej na lusterku.

Podróżowanie czystym i zadbanym samochodem jest o wiele bardziej przyjemne. Zatem warto regularnie czyścić jego wnętrze.

Udostępnij