Dom i wnętrze

Kabina prysznicowa i kamień – zwalcz go!

Kabina prysznicowa i kamień – zwalcz go!

Kabina prysznicowa jest wygodna i praktyczna. Na pozór jest łatwa w czyszczeniu. Na pozór. Bo twarda woda z kamieniem pozostawia na niej osad i tylko prawidłowe czyszczenie może zapewnić jej czystość. Jak to robić?

Przede wszystkim regularnie

Kamień powinien być usuwany systematycznie, w przeciwnym wypadku czyszczenie będzie i trudniejsze, i mniej skuteczne, a kabina prysznicowa nie będzie wyglądała najlepiej. Niezależnie, którą metodę wybierzemy – chemiczną, czy naturalną, zaczynamy od góry, kierując się ku dołowi. Na końcu czyścimy brodzik.

Metody chemiczne to środki zwalczające kamień i pleśń. Myjemy nimi szyby kabiny prysznicowej, baterie i sam brodzik. Najlepiej po spryskaniu, a przed czyszczeniem, zostawić preparat na dziesięć minut. Łatwiej usuniemy kamień i wszelki osad.

Domowe sposoby

Gdy nie lubimy zapachu detergentów, wybierzmy czyszczenie naturalne. Naszą bronią będzie ocet lub soda oczyszczona. Oba środki znakomicie usuwają kamień. Pamiętajmy, by ocet pozostawić dłużej niż na dziesięć minut, najlepiej na kilka godzin. Namoczmy ręcznik papierowy w occie i przykryjmy baterię, szyby brodzika wystarczy przetrzeć ściereczką namoczoną w occie. Po kilku godzinach czyścimy powierzchnie miękką gąbką.

A jak ktoś nie lubi zapachu octu? Pozostaje soda albo…płyn do nabłyszczania naczyń. Ten, który stosujemy w zmywarce. Jest delikatny, nie porysuje szyby w brodziku. I co najważniejsze, też jest skuteczny, wystarczy dłużej poczyścić i kabina prysznicowa będzie jak nowa.

homedelight.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.