BiznesTechnologia

Praca w Internecie – czyli jak zarobić nie wychodząc z domu?

Praca w Internecie – czyli jak zarobić nie wychodząc z domu?

Praca w Internecie w ostatnim czasie stała się bardzo popularna. Obecnie firmy pozwalają na łączenie pracy zdalnej oraz pracy w biurze. Brzydka pogoda, długi dojazd do biura, czy po prostu złe samopoczucie, to tylko kilka czynników, które mogą wpłynąć na efektywność naszej pracy oraz brak chęci ruszania się z domu. Tutaj z pomocą przychodzi home office. Poniżej znajduje się kilka pomysłów oraz informacji na temat pracy zdalnej.

praca w internecie

Wypełnianie ankiet

Z pewnością nie jest to praca, która pozwoli się utrzymać, jednak może to być dodatkowa praca w domu która stanowi dodatek do pensji. Nie jest to wymagające zajęcie, które dodatkowo nie zabiera dużo czasu. 

Przeszukując internet, znajdziemy wiele stron, które mogą zaoferować nam współpracę. Jednak nim zdecydujemy się na działanie, trzeba pamiętać, aby korzystać tylko z wiarygodnych stron. Warto jest sprawdzić informacje o danej firmie i opinie użytkowników.

Jeżeli chodzi o zarobki, mogą się one wahać od 50 zł do nawet 300 zł miesięcznie.

Godne polecenia strony to m.in.:

  • opinie.pl,
  • epanel.pl,
  • ankieteo.pl,
  • moneyo.pl.

Praca w Internecie – tłumaczenie tekstów

Jest to zajęcie dla osób, które biegle posługują się językiem obcym. Zapotrzebowanie na tłumaczy wciąż jest spore, w szczególności, jeśli chodzi o duże firmy, ale także osoby prywatne. Tłumacz może mieć do czynienia z dokumentami o charakterze oficjalnym, jak i krótkimi tekstami o swobodnej treści czy napisami do filmów i seriali. 

Ten zawód może zaoferować zarobki od 20 zł do 140 zł za jedną przetłumaczoną stronę. Wszystko zależy od umiejętności językowych, rodzaju tekstu, jego długości oraz oczywiście języka danego tekstu.

Jeżeli chodzi o portale oferujące tego typu pracę, są to m.in.: 

  • useme.eu, 
  • proz.com, 
  • globtra.com.

Sprawdź także: Network marketing co to i w jaki sposób działa?

Działanie w social mediach

Praca mediach społecznościowych niestety nie jest dla każdego. Bardzo ważny jest w niej  kontakt z ludźmi oraz łatwość poruszania się po social mediach. Praktyczna znajomość, takich platform, jak Instagram dla specjalisty jest konieczna! W dzisiejszych czasach większość przedsiębiorstw posiada konto na kanałach społecznościowych.,Pracodawcy, więc coraz częściej decydują się na zatrudnianie pracowników, których zadaniem byłoby zarządzanie firmowymi kontami.. 

Od jakiegoś czasu możemy się również spotkać z dość świeżym stanowiskiem, tzw. online expertem. Jego zadaniem jest dbanie o wizerunek firmy w internecie. 

Praca w internecie – zatem gdzie jej szukać? Tutaj pomóc nam mogą wszelkiego rodzaju grupy na Facebooku, m.in.: “Praca w mediach”, “Content Marketing PL” czy “Praca w social mediach”. Takich ogłoszeń warto jest również szukać na portalach ogłoszeniowych.

Jeżeli chodzi zaś o zarobki, mogą one się wahać od 1500 do 4500 zł.

Kanał na YouTube

Dziś jest to bardzo popularny zawód. Jeśli jesteś osobą, która lubi dzielić się swoimi zainteresowaniami pasjami, jest to praca dla Ciebie. Łączenie przyjemnego z pożytecznym, to największy plus tej pracy.

Jedyne, czego potrzebujesz, to kamerka internetowa i program do montażu filmów.

Interesujesz się podróżami, gotowaniem czy motoryzacją? Nagraj swoją pasją, podziel się z nią innymi a przy okazji zarabiaj na tym.

Najbardziej znani twórcy na świecie, potrafią zarabiać nawet miliony dolarów, jednak mając mniejszy kanał, również można zarobić realnie dobre pieniądze.

Praca w Internecie – Copywriting

Jest to świetna opcja dla osób kreatywnych oraz tych, którym pisanie przychodzi z łatwością. 

Zawód copywritera pozwala zarabiać bez wychodzenia z domu. Praca ta polega na m.in: wymyślaniu haseł reklamowych, polecaniu produktów lub usług, czy pisaniu treści ulotek. 

Firmy coraz częściej zagłębiają się w temacie content marketingu, czyli w tworzenie dłuższych treści, np. poradnikowych na blogi. Ważne umiejętności, w pracy copywritera to oczywiście znajomość ortografii i interpunkcji, ale również znajomość zasad SEO.

Oferty pracy można znaleźć na takich stronach, jak: “Praca w mediach”, “Content Marketing PL” czy “Linkedln”.

Podsumowanie

Jeszcze kilkanaście lat temu, praca w Internecie była czymś abstrakcyjnym a dzisiaj nikogo już nie dziwi. Jest to świetny sposób na dodatkowy zarobek, ale może też stanowić nasz główny dochód. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcemy działać i jaki mamy pomysł na wykorzystanie potencjału Internetu.

Udostępnij