Zdrowie

Zioła, które mają wpływ na Twoją urodę! Poznaj je bliżej

Zioła, które mają wpływ na Twoją urodę! Poznaj je bliżej

Nie tylko kosmetyki dbają o naszą urodę! Skoro ekologiczna pielęgnacja jest teraz w modzie, to warto przyjrzeć się bliżej różnym składnikom prosto z natury! Dbanie o naszą skórę, włosy i paznokcie nie odbywa się tylko od zewnątrz. Ogromny wpływ na wygląd wszystkich tych elementów ma nasza dieta, styl życia, ilość snu i kilka innych czynników. Jeśli więc zależy Ci na pięknych włosach, skórze i paznokciach, to koniecznie zostań z nami!

Zioła dla urody – jakie wybrać?

Zioła możemy przyjmować w formie naparów. To jednocześnie świetny sposób na nawodnienie, a także dostarczenie organizmowi ważnych składników. Zamiast słodzonych napojów czy soków możemy pić właśnie takie napary. Zdecydowanie lepiej wpłyną na nasz organizm! Zioła są stosowane w medycynie od tysięcy lat, a obecnie stosuje się je głównie jako wsparcie zdrowego stylu życia. Są one źródłem wielu witamin, minerałów, a także antyoksydantów. Oto najbardziej przydatne zioła w kwestii naszych włosów, paznokci i skóry! Więcej o samej pielęgnacji poczytasz na stronie www.kosmetykidlamojejurody.pl/.

Te zioła musisz znać! Top 3 najlepszych ziół dla urody!

Zacznijmy od czegoś, co idealnie sprawdzi się przy profilaktyce przeciwstarzeniowej. Napar z hibiskusa to bomba witaminy C, która jest jednym z najbardziej skutecznych antyoksydantów. Oprócz tego hibiskus dostarcza nam polifenoli oraz kwasu jabłkowego, a także cytrynowego. Przy cerze naczynkowej taki ziołowy napój pomoże w redukowaniu przebarwień.


Kolejne zioło to morwa. Napar z jej liści dostarcza nam ogromnej ilości witaminy B, a także wykazuje działanie antybakteryjne. Świetnie sprawdzi się więc jako detoks dla naszej skóry. Oprócz tego wspomaga trawienie i metabolizm!


Jeśli szukasz czegoś nieoczywistego, o czym być może nie słyszałaś, to zapoznaj się z ziołem o nazwie ulung. Pochodzi ono z Azji i jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, który ma wpływ także na przyspieszenie naszego metabolizmu. Ma także działanie oczyszczające, które jest ważne np. przy chorobach tarczycy.

Piękno i zdrowie w jednym, czyli cudowne zioła

Takich ziół znajdziemy jeszcze przynajmniej kilkadziesiąt! Każde z nich ma niesamowite działanie, które przynosi zauważalne efekty. Ważna jest jednak systematyczność oraz odpowiednie dawkowanie takich naparów. Nie można ich pić też za dużo! Wybierz ulubiony smak i działanie, a następnie zacznij swoją ziołową kurację! Pierwsze efekty zauważysz naprawdę szybko.

Udostępnij