Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Zakładasz buty do pracy?

25 maja 2021 buty robocze

Jak wiadomo, buty, to jedna z ważniejszych rzeczy w naszym codziennym życiu. Co ciekawe, z biegiem lat ludzie zaczęli przywiązywać coraz większą wagę do butów oraz do tego, czy pasują do całego ubioru. Nie ma się co dziwić, gdyż są naprawdę ważnym elementem naszego życia. Bluzkę czy spodnie, możemy zmienić, kiedy się pobrudzą albo nie będą pasować. A buty? Ich w naszej garderobie jest zdecydowanie mniej w porównaniu do innych ubrań, dlatego ważne jest, aby były one wygodne i ładnie się prezentowały. Czy więc do pracy chodzimy w butach „na codzień”? A może na tę część dnia mamy przeznaczone pewne specjalne buty?

Buty do pracy

W zależności od zawodu, ważne jest, aby dobrać do niego odpowiednie buty. Pracując w biurze, przeważnie nie jest konieczne stosowanie się do wyboru określonego rodzaju butów. Bez znaczenia, czy będą to szpilki, trampki, buty robocze BHP czy mokasyny, najważniejsze, aby czuć się komfortowo. Co innego, kiedy w pracy obowiązuje uniform. W takiej sytuacji często zalecany jest również konkretny rodzaj butów. Wówczas nasz wybór kurczy się, pozostaje więc jedynie modlitwa o to, aby były wygodne.

Inna sytuacja ma natomiast miejsce, podczas pracy na budowie. Najczęściej wymagane są wówczas buty robocze BHP. Według mnie jest to jednak potrzebne, aby zachować odpowiednie bezpieczeństwo wszystkich pracowników. Buty robocze BHP są znacznie większe i bardziej wytrzymałe od innych. Co więcej, mają twardą podeszwę, wiec w razie nadepnięcia na pewną ostrą rzecz, stopy powinny być bezpieczne. Należy zwrócić uwagę na to, czy są wygodnie, ponieważ używane przynajmniej 8h w ciągu dnia, powinny zapewniać komfortowe samopoczucie. Przy wyborze powinno się zauważyć także, jakie zapięcie mają takowe buty. Odradzam buty ze sznurowanym zapięciem, gdyż niepostrzeżenie mogą się one rozwiązać, a wówczas łatwo o katastrofę. Jednak większość butów roboczych BHP ma inny rodzaj zapięcia, dlatego nie trzeba się o to martwić.

Odpowiedni kolor

Większość pracowników na budowie to mężczyźni. Nie chcę poszerzać stereotypów, ale trzeba powiedzieć wprost, że nie przywiązują oni wagi do wyglądu w pracy. Nic zresztą dziwnego, gdyż praca w terenie czy na hali jest wymagająca, a najważniejsze jest tam bezpieczeństwo. Jednak kiedy wszystkie wymogi bezpieczeństwa butów roboczych BHP są spełnione, można by zastanowić się również nad odpowiednim kolorem. Buty w jasnych i pastelowych kolorach w starciu z błotem i brudem, szybko zmienią swój pierwotny kolor. Dlatego takie buty są produkowane przeważnie w ciemnych kolorach. Ale który wybrać? Czarny, brązowy czy może granatowy? Zamiast brać te pierwsze z brzegu, może warto by zastanowić się nad najczęstszym kolorem, w którym chodzimy do pracy. Jeżeli większość koszulek jest granatowa, śmiało można sięgnąć, po granatowe buty. A może pracujesz wśród roślin? Aby kolorystycznie się do nich dopasować najlepsze będą ciemnozielone buty robocze BHP. Można iść też na łatwiznę i wybrać po prostu czarne — czarny pasuje do wszystkiego. Ten kolor nie sprawdzi się jednak latem, gdyż należy mieć na uwadze, iż ten kolor przyciąga słońce.

Wspominając o butach roboczych BHP, nie można także pominąć ich ważnej zalety, jaką jest wielofunkcyjność. Poza pracą możemy ich bowiem używać również na ogródku. Takim butom nie są straszne błoto, deszcz, czy robaki. Zakup więc owych butów jest z pewnością korzystny, jak i przyjemny.

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

olejek do brody
kolory ornatu
blond na lato

Jesteś zainteresowany reklamą?