Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś

Podstawowe zastosowanie dla głowic frezarskich

28 lipca 2021 astosowanie dla głowic frezarskich

Obróbka skrawaniem to wciąż najpopularniejszy sposób na przygotowanie konstrukcyjnych elementów metalowych, przede wszystkim różnego rodzaju części do pojazdów, maszyn i innych urządzeń. Dzięki frezowaniu możemy kształtować różnego rodzaju powierzchnie, dopracowujących ich poszczególne elementy. Głowice frezarskie służą przede wszystkim planowaniu i obróbce powierzchni bocznych wszelkich detali. Zwykle wyposażone są w kilka noży (płytek frezarskich) służących realizacji konkretnego zadania.

Planowanie powierzchni

Wstępny etap obróbki skrawaniem, czyli planowanie powierzchni służy nadaniu metalowemu elementowi określonych wymiarów i wstępnego kształtu. Do realizacji tego typu zadań najczęściej wykorzystuje się wyposażone w kilka płytek skrawających, charakteryzujące się dość dużą średnicą głowica frezarska. To narzędzia przeznaczone do zgrubnej obróbki wstępnej, umożliwiające frezowanie większych powierzchni. Oczywiście w sprzedaży oprócz głowic frezarskich dedykowanych planowaniu znajdziemy również ich wersje przystosowane do realizacji prac wymagających większej precyzji. Takie narzędzia mają najczęściej mniejszą średnicę, a wykorzystuje się je m.in. do obróbki bocznych płaszczyzn detali.

Korzyści ze stosowania głowic z wymiennymi płytkami

Podstawową zaletą tego typu narzędzi jest znaczące przyspieszenie wszelkich prac związanych z planowaniem materiału, czyli jego wstępną obróbką mechaniczną. Dzięki głowicy frezarskiej o dużej średnicy, z dużą liczbą płytek skrawających, możemy obrabiać większą powierzchnię materiału, co skraca czas potrzeby do wykonania określonego elementu. Oczywiście wiele w tym przypadku zależy od jakości samej głowicy oraz zastosowanych w niej płytek frezarskich. Im lepszej jakości sprzęt, tym mniejsze wibracje i brak ryzyka powstawania nieestetycznych zadziorów, które wymagają dodatkowej obróbki. Warto pamiętać, że głowice frezarskie mają wymienne płytki skrawające, w związku z czym są sprzętem niezwykle trwałym (wystarczy wymieniać płytki) i przy prawidłowej eksploatacji można korzystać z nich przez niezwykle długi czas.

Jeśli szukasz sprzętu do planowania materiałów w obróbce skrawaniem, naturalnym wyborem wydaje się inwestycja w dobrej jakości głowicę frezarską. Wystarczy dobrać model głowicy dopasowany do mocy używanej frezarki i wyposażyć w płytki frezujące odpowiadające specyfice obrabianego materiału. W ten sposób zyskujemy wytrzymałe i niezwykle efektywne narzędzie do skrawania zgrubnego oraz bardziej precyzyjnego obrabiania powierzchni bocznych mniejszych detali.

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Porównanie ofert wirtualnych biur w Warszawie
reklama firmy online
praca online

Jesteś zainteresowany reklamą?