Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Narzędzia pneumatyczne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

18 sierpnia 2021 klucz udarowy

Narzędzia pneumatyczne cieszą się dużą popularnością i coraz częściej zastępują popularne elektronarzędzia. Dzieje się tak ze względu na wiele zalet tego rozwiązania. Jakie przykładowe narzędzia pneumatyczne są godne uwagi? Jakie zalety posiadają narzędzia pneumatyczne? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jakie przykładowe narzędzia pneumatyczne są godne uwagi?

Na dzień dzisiejszy wyróżnić możemy wiele narzędzi pneumatycznych, które przydatne okażą się zarówno dla profesjonalistów, jak i kompletnych amatorów. Godne uwagi są klucze zapadkowe, dzięki którym możliwe jest odkręcenie wielu problematycznych elementów. Wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, są niemalże gwarancją długotrwałego, prawidłowego działania. Ostatnimi czasy coraz częściej stosuje się także szlifierki kątowe, wiertarki pneumatyczne i wkrętarki pneumatyczne. Urządzenia te mają zastosowanie na co dzień. Nie w sposób nie wspomnieć o wyrzynarkach pneumatycznych, smarownicach pneumatycznych, pistoletach do mas silikonowych, pistoletach natryskowych do konserwacji.

Jakie zalety posiadają narzędzia pneumatyczne?

Nie bez powodu narzędzia pneumatyczne są tak chętnie stosowane. Oczywiście każde narzędzie działa w nieco inny sposób, jednakże bez większych problemów możliwe jest wskazanie pewnych mocnych stron, które są wspólne dla wszystkich narzędzi. Z pewnością warto wyróżnić prostą konstrukcję. Okazuje się, że budowa narzędzi pneumatycznych jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku elektronarzędzi. W konsekwencji sprzęt stosunkowo rzadko ulega awariom, przez co nie jesteśmy narażeni na koszty naprawy. Jednak jeśli już dojdzie do uszkodzenia jakiegoś komponentu, wówczas naprawa nie jest problematyczna, a jej koszt jest w pełni satysfakcjonujący. Co to oznacza w praktyce? Koszty związane z eksploatacją narzędzi pneumatycznych są zaskakująco niskie. Kolejną zaletą jest brak iskrzeń. O ile elektronarzędzia są poważnym zagrożeniem pożarowym, tak w tym przypadku jest zupełnie odmiennie. Brak iskrzeń wiąże się również z tym, że wypadki przy pracy są znacznie rzadsze. Operator nie musi martwić się tym, że poparzy się podczas wykonywania poszczególnych czynności. Narzędzia pneumatyczne są również bardzo łatwe, jednocześnie wygodne w użytkowaniu. Dzieje się tak, ponieważ są stosunkowo lekkie- nawet o połowę lżejsze niż odpowiedniki wśród elektronarzędzi. 

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dekoracje do domu
Wędzenie na świeżym powietrzu
Patelnie kamienne

Jesteś zainteresowany reklamą?