Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Najciekawsze pomysły na wykorzystanie naklejek na ścianę w pokoju dziecięcym

4 sierpnia 2021 naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę dla dzieci to relatywnie nowe rozwiązanie, powstałe z potrzeby atrakcyjnego udekorowania pokoju. Można nimi ozdobić praktycznie każdą przestrzeń od pokoju dziecięcego, sypialni, kuchni, na salonie kończąc. W ofercie producentów znaleźć można proste, geometryczne wzory, jak i złożone unikatowe projekty. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich wykorzystanie. To rozwiązanie niedrogie, a przy tym bardzo efektowne i dużo tańsze, niż ręczne malowanie wzorów. Co jeszcze ważniejsze — nie wymaga żadnych zdolności plastycznych, aby ożywić pomieszczenie.

Jakie są najciekawsze pomysły na aranżację wnętrza z wykorzystaniem naklejki na ścianę dla dzieci?

Ulubione zwierzątko

Motyw zwierząt jest jednym z najchętniej wybieranych dla dzieci na ścianę. Podobnie jak wizyta w zoo, taka stylizacja aktywizuje każde dziecko lubiące małe i duże zwierzaki. W ostatnich latach producenci prześcigają się w tworzeniu nowych serii. Nieustannie cieszącymi się popularnością są zwierzęta leśne — sarenki, jelonki, króliczki, niedźwiedzie, lisy. Niemniej to nie koniec możliwości — jeśli Twoja pociecha woli safari, możesz kupić naklejki z lwami, słoniami i innymi egzotycznymi zwierzętami. Znajdzie się również coś dla miłośników dinozaurów i pluszaków. W tym przypadku musimy sugerować się gustem dziecka, to ono ma się czuć dobrze w swoim pokoju.
Rozważni rodzice zastanowią się również nad kolorami, jakie dominują w aranżacji danego wnętrza. Sugerując się aktualną modą, warto zwrócić uwagę na odcienie pastelowe — miętowy, pudrowy róż, lawendowy fiolet czy dziecięcy błękit. Te kolory cieszą się w ostatnich latach szczególną popularnością i często można zauważyć je na stonowanych naklejkach ściennych dla najmłodszych dzieci.

Naklejki na ścianę drzewa

Warto pamiętać, że dzieci to mistrzowie wyobraźni. Wystarczy dostarczyć im odpowiednią przestrzeń, a zaraz zaczną snuć opowieści i bawić się w wyimaginowanym świecie. Naklejki na ścianę z motywem drzew pozwolą zaaranżować las pełen przygód. Naklejki na ścianę drzewa można połączyć z innymi dekoracjami, które często występują w zestawach spójnych stylistycznie. Umiejętnie łączenie tego typu naklejki dają ogromne możliwości personalizacji i dopasowania ich do charakteru pokoju. Wystarczy tylko puścić wodze fantazji, by stworzyć z nich coś niesamowitego i bardzo wyjątkowego. Naklejki na ścianę drzewa ponadto można udekorować cyferkami, literami alfabetu albo kwiatami w różnych kolorach wedle własnego uznania. Naklejki ścienne drzewa również dobra komponują się z naklejkami zwierząt.

W ofercie YokoDesign polskiego producenta naklejek, dostępne są naklejki z motywem drzew, które możesz dowolnie zestawić i stworzyć niebanalną aranżację wnętrza.

Naklejki na ścianę kosmos

Wzory naklejek na ścianę nie kończą się na drzewach i zwierzętach. Popularnym motywem jest kosmos i różne ciała niebieskie. Kto w dzieciństwie chciał zostać kosmonautą, wie, że jest to niewyczerpane źródło zabaw i wirtualnych podróży. Aby stworzyć „kosmiczny plac zabaw” mamy do wyboru m.in. planety, statki kosmiczne, asteroidy, a nawet przyjaznych kosmitów. Ciekawostką jest tworzenie przez producentów gotowych tapet, które sprawiają, że pomieszczenie jest „nie z tej ziemi”. Projektowaniem tapet zajmują się ci sami graficy, którzy tworzą wzory naklejek.

Naklejki na ścianę z motywem kosmosu, planet przeważnie dostępne są w formie zestawu, który można dowolnie łączyć i dopasowywać (producent naklejek YokoDesign posiada w swojej ofercie naklejki na ścianę wycinane z folii matowej). To od nas zależy jaką aranżację ściany wykonamy.

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dekoracje do domu
Wędzenie na świeżym powietrzu
Patelnie kamienne

Jesteś zainteresowany reklamą?