Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Na czym dokładnie polega wysyłka paletowa?

21 lipca 2021 wysyłka paletowa


Jak wiadomo czasami konieczne jest wysłanie ciężkiej i dużej rzeczy. Kurier oczywiście nie będzie w stanie dostarczyć paczki ważącej kilkaset kilogramów. Można jednak zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorstw wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. W tym celu została stworzona wysyłka paletowa. Obecnie realizuje ją znaczna większość przedsiębiorstw działających na polskim rynku.

Na czym dokładnie polega wysyłka palety?

W najprostszym możliwym ujęciu usługa paletowa polega na nadaniu dużych przedmiotów. Godny uwagi jest fakt, że znaczna większość firm korzysta z omawianej wysyłki przy nadawaniu ciężkiego sprzętu czy części mechanicznych. Należy mieć świadomość, że koszty wysyłki paletowej są znacznie niższe w porównaniu do utrzymywania własnej floty samochodów. Warto wiedzieć, że bardzo często jest to jedyna dostępna możliwość wysyłki. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku cieszy się ona coraz większą popularnością.

Wielkość zewnętrzna

Warto wiedzieć, że wszystkie przedsiębiorstwa działające na rynku realizują wysyłkę paletową na standardowych europaletach, które mają wymiary 120×80 cm. Godny uwagi jest fakt, że zmienna będzie wysokość wysyłanych przedmiotów. Oczywiście w zależności od przewoźnika będzie ona wynosić od 170 do 210 cm.

Jak zapakować przedmioty wysyłane paletą

Należy zaznaczyć, że bardzo istotne znaczenie będzie miało właściwe pakowanie przedmiotów, które będą wysyłane na europalecie. W pierwszej kolejności powinno się zadbać o bezpieczeństwo obsługi. Następnie trzeba uwzględnić ochronę wysyłanych przedmiotów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rozpięcie się ciężkich rzeczy może być ogromnym zagrożeniem dla pracowników. Wspomniana kwestia powinna być zatem rygorystycznie pilnowana, a także sprawdzana przez osoby, które są zatrudnione w określonym przedsiębiorstwie spedycyjnym. Bardzo ważne jest także właściwe ustawienie wysyłanej rzeczy na palecie. Nie można zapomnieć o dokładnym i mocnym związaniu poszczególnych elementów przy pomocy specjalnych taśm spinających. W zdecydowanej większości przypadków pakowanie palety będzie zajmowało znacznie więcej czasu ze względu na wymogi, które są stawiane bezpieczeństwu. Rekomendowane jest bardzo dokładne zabezpieczenie przedmiotów folią stretch. Jest ona bowiem w stanie unieruchomić praktycznie wszystkie rzeczy. Jak wiadomo ma to bardzo duże znaczenie w przypadku wysyłania artykułów higienicznych czy kosmetyków. Cechują się bowiem stosunkowo małymi wymiarami zewnętrznymi. Mogą tym samym wypaść w trakcie obsługi. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie stosowanie wysokiej jakości europalet. Nie jest zalecane nadawanie przesyłki paletowej na zużytym, a także słabym egzemplarzu.

Czego dokładnie powinno się unikać?

Należy mieć świadomość, że praktycznie każda firma będzie uczulała swoich klientów, jeżeli chodzi o wielkość przesyłki. Godny uwagi jest fakt, że przekroczone wymiary podstawy mogą przyczynić się do zablokowania niektórych narzędzi kurierskich. W konsekwencji może to uniemożliwić wykonanie określonej usługi. Jeżeli doszłoby do sytuacji, że przesyłka o nieodpowiedniej wielkości uszkodziłaby inne przedmioty, nadawca będzie ponosił wszelkie konsekwencje. Wysłałby bowiem określoną rzecz niezgodnie z obowiązującym regulaminem. Koniecznie jest dokładne pilnowanie wystających elementów. Należy mieć świadomość, że w przypadku omawianej usługi paletowej każdy wystający element będzie uniemożliwiał prawidłowe wykonanie usługi.

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Skoda leasing
hala na maszyny rolnicze
wysyłka paletowa

Jesteś zainteresowany reklamą?