Technologia

Jedno, czy trójfazowy agregat? A może wersja dual?

Jedno, czy trójfazowy agregat? A może wersja dual?

Wysokiej jakości agregat prądotwórczy to niezwykle przydatny element wyposażenia – niezależnie od tego, czy będzie on służyć jako źródło zasilania awaryjnego w firmach, przedsiębiorstwach i instytucjach. Może on służyć również jako alternatywne źródło prądu, które dostarczy energię w miejscach, w których brakuje dostępu do standardowych form, np. w gospodarstwach rolno-przemysłowych, czy na placach budowy (agregaty przenośne).

Warto jednak wiedzieć, jaki model agregatu wybrać, by gwarantował on odpowiednią efektywność pracy i wysoki poziom bezpieczeństwa. Przedstawimy więc kilka dostępnych opcji, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji nie powinno stanowić wyzwania.

Agregat jednofazowy – kiedy warto wybrać?

Agregat jednofazowy to konstrukcja, która odpowiedzialna jest za produkcję energii o napięciu rzędu 230V. Oczywiście jest to standardowy poziom wykorzystywany w większości obiektów prywatnych. Tego typu agregaty perfekcyjnie sprawdzą się zatem jako awaryjna forma zasilania w przypadku mieszkań lub do konkretnych układów elektrycznych, np. w celu wsparcia układu oświetlenia i gniazdek. Stosowanie oddzielnych agregatów jedno i trójfazowych to popularny wariant w przypadku instytucji, które nie mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek komplikacje. Na liście takich miejsc zaliczyć można m.in. szpitale, jednostki wojskowe, straż pożarną, policję itp.

Agregaty trójfazowe, czyli asortyment dla wymagających

Skoro agregaty jednofazowe odpowiadają za produkcję energii o napięciu 230V, analogicznie oznacza to, że trójfazowe muszą zapewnić dostęp do prądu 400V. Jest to zatem zupełnie inny sprzęt, który raczej wykorzystywany jest do zasilania maszyn (np. produkcyjnych) w gospodarstwa rolno-przemysłowych, fabrykach itp.

Uniwersalne rozwiązania dual

Zdarzają się momenty, w których potrzebujesz energii tzw. gniazdkowej (230V) lub tzw. fazy (400V)? Czy to znaczy, że musisz inwestować w obydwie konstrukcje? Na szczęście nie jest to konieczne – nie musisz przepłacać. Wystarczy sięgnąć po konstrukcje typu dual, które oferują możliwość produkcji energii o napięciu 230V lub 400V.

Znajdziesz je wszystkie w ofercie Proton-Polska, a dokładniej pod adresem internetowym https://proton-polska.pl/pol_m_Agregaty-pradotworcze-100.html. Do dyspozycji klientów są m.in. konstrukcje przenośne i stacjonarne, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać rodzaj urządzenia, które spełni jego indywidualne potrzeby – niezależnie od tego, czy szuka wyposażenia dla prywatnego domu, gospodarstwa rolno-przemysłowego, czy przedsiębiorstwa lub instytucji.

Udostępnij