Dom i wnętrze

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Salon to najważniejsze miejsce w całym domu. To tutaj odbywają się spotkania domowników, przyjmowani są goście i świętowane są różne ważne wydarzenia. To również miejsce odpoczynku i relaksu. Jest to wizytówka naszego mieszkania. Odpowiednio urządzony salon stanie się ulubionym miejscem każdego dziecka i dorosłego. W artykule podpowiadamy, jak urządzić pomieszczenie w stylu nowoczesnym.

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Główną cechą stylu nowoczesnego jest oszczędność. Nie chodzi tu o oszczędność funduszy czy oszczędność na materiałach, ale o minimalizm i brak rozmachu. Prostota i stonowana kolorystyka to kolejne atrybuty tego wystroju wnętrz. Najczęściej wybierane barwy to biel, beż oraz szarości. Duże przestrzenie nie są zagracane- króluje funkcjonalność, ponieważ przedmioty mają przede wszystkim służyć, a nie stać i służyć jako ozdoby.

Jak urządzić salon w nowoczesnym stylu?

Pierwszym krokiem powinna być ocena, jak duże mamy pole do popisu. Nowoczesne salony lubią rozległe przestrzenie, ale jeśli nie mamy pokaźnego metrażu, to nie musimy się martwić. Kolejnym punktem musi być wybór palety kolorów. Najlepiej wybrać barwy, przy których łatwo się zrelaksować, czyli biele i szarości. Można to jednak przełamać naszym ulubionym kolorem. Ostatnio w modzie jest butelkowa zieleń, dlatego narzuta lub poduszki w tym odcieniu na pewno zrobią furorę. Główną rolę w salonie grają nowoczesne meble. Idealnie sprawdzi się niezbyt rozbudowana meblościanka w stylu modern. Do tego szklany stolik kawowy, sofa w stonowanym kolorze oraz minimalistyczny stoliczek. Mniej znaczy więcej i w tym przypadku bardzo dobrze się to sprawdza.

Jak udekorować nowoczesny salon?

W salonie w stylu nowoczesnym króluje oszczędność w środkach, tak więc nie można przesadzać z ozdobami. Możemy postawić na intensywny akcent- np. wielki wazon z pięknymi kwiatami, okazały obraz lub niezwykłą rzeźbę. Sprawdzi się to lepiej niż kilkanaście figurek, które tylko będą zbierać kurz. Wspaniałą ozdobą może okazać się dywan. Jeśli wybierzemy go w jasnym kolorze, pomoże on optycznie powiększyć przestrzeń. Taki sam efekt będzie miało lustro powieszone na ścianie.

Salon w stylu nowoczesnym jest przeznaczony dla osób, które lubią minimalizm. Barwy w takim pokoju są stonowane, a meble i dodatki przede wszystkim mają być funkcjonalne. Takie pomieszczenie charakteryzuje się wygodą i elegancją. To rozwiązanie dobre dla każdego.

Udostępnij