Zdrowie i uroda

Jak pielęgnować skórę z cellulitem? Skuteczne metody

Jak pielęgnować skórę z cellulitem? Skuteczne metody

Cellulit to problem, który dotyka naprawdę wiele kobiet. Pojawia się on u nas zdecydowanie częściej, niż u mężczyzn. Na jego powstawanie ma wpływ wiele czynników. Najczęściej pojawia się na udach i pośladkach, ale może występować na całym ciele. Wiele kobiet bardzo się go wstydzi i ma na jego punkcie kompleksy. Choć jego zwalczanie często jest trudne, to warto podjąć takie działanie. Są różne metody i sposoby, które mogą skutecznie zniwelować cellulit!

Co wpływa na powstawanie cellulitu?

Aby skutecznie zwalczyć cellulit trzeba poznać podstawy jego powstawania. Chodzi tu o ich wyeliminowanie, ponieważ inaczej pomarańczowa skórka nie zniknie nawet przy najlepszej pielęgnacji. Tak więc podstawową przyczyną cellulitu są zmiany hormonalne. Często pojawia się on przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Także wtedy, gdy przybierzemy na wadze albo mamy siedzący tryb życia, to cellulit szybko może powstawać. Problemem jest tutaj zła dieta oraz niedobór snu. Ogólnie nieodpowiedni, siedzący styl życia jest najczęściej głównym powodem powstawania cellulitu. Warto więc przede wszystkim zacząć zdrowo się odżywiać, więcej ruszać, a także zrobić podstawowe badania hormonalne.

Jak pielęgnować skórę, na której widoczny jest cellulit?

Jeśli już podejmiemy odpowiednie kroki w kierunku wyeliminowania przyczyn cellulitu, to możemy przejść do pielęgnacji. Najpierw warto zapoznać się z różnymi technikami masażu, które pozwalają rozbić tłuszcz, a tym samym zniwelować pomarańczową skórkę. Zacznij od zakupu specjalnej szczotki do “czesania” na sucho. Jest to sposób masażu, który pobudza krążenie, wygładza skórę, a także jest bardzo skuteczny w walce z cellulitem! Na ciało warto nakładać specjalne balsamy antycellulitowe, które także mogą nam pomóc! Więcej o sprawdzonych kosmetykach do pielęgnacji przeczytasz na: http://www.onlinedrogeria.pl. Koniecznie pamiętaj o każdorazowym masowaniu skóry przy jej balsamowaniu. Kosmetyk lepiej wniknie w ciało, a dodatkowo przyspieszymy znikanie pomarańczowej skórki.

Z cellulitem można wygrać! Przejdź do działania

Czasem cellulit jest naprawdę uporczywy i nic na niego nie działa. Jednak na wszystko potrzeba czasu! Efekty nie będą widoczne od razu, ale na pewno cierpliwość i regularność pozwoli wreszcie je zauważyć. Mimo wszystko warto pamiętać o tym, że cellulit dotyka naprawdę wiele kobiet. Nie jesteś w tym sama! Nie jest on czymś, czego masz się wstydzić, bo może mieć go każda z nas. Obojętne – z cellulitem czy bez – jesteś równie piękna.

Udostępnij