Technologia

Jak działa smartwatch dla dzieci, jaki wybrać i jak go ustawić?

Jak działa smartwatch dla dzieci, jaki wybrać i jak go ustawić?

Każdy rodzic wie, jak ważna jest troska o swoje dziecko. Większość z nas za każdym razem, gdy pociecha wychodzi z domu, zastanawia się, gdzie aktualnie przebywa latorośl i co aktualnie robi. Aby ukoić swoje nerwy, niektórzy rodzice decydują się na zakup smartwatcha dla swojego dziecka. Jak działają zegarki dla dzieci? Jakie funkcje posiada? G Shock Baby, Xiaomi czy Garett? Sprawdź!

Jak działa smartwatch dla dzieci? Funkcje, których możesz nie znać

Zanim kupimy swoim pociechom inteligentny zegarek, warto dowiedzieć się, co to jest smartwatch dla dzieci. Większość z nas myśli bowiem, że jest to dokładnie takie samo urządzenie jak dla dorosłych, jednak wzbogacone o nieco ciekawszy, bardziej kolorowy wygląd. Okazuje się jednak, że to całkowicie coś innego. Oczywiście taki zegarek posiada licznik kroków czy możliwość odbierania powiadomień, ale nie tylko. Znajdziemy w nim jeszcze lokalizator GPS, a nawet i podsłuch. Smartwatch z takimi funkcjami może działać również jako po prostu zegarek do biegania dla naszego dziecka. Opinie na temat takiej ciągłej kontroli pociechy są różne, jednak dzisiaj nie o tym mowa. Teraz skupiamy się na funkcjonalności takiego urządzenia. Na co zatem możemy liczyć, kupując inteligentny zegarek dziecięcy?

Lokalizator GPS

Niemalże każdy dobry smartwatch dla dzieci posiada wbudowany lokalizator GPS. Dzięki takiemu nadajnikowi możemy w każdej chwili sprawdzić, gdzie obecnie przebywa nasza pociecha. Nie musimy zatem obawiać się, czy dzieci dotarły do szkoły lub, czy są aktualnie tam, gdzie nam mówiły. Jak jednak sprawdzić ich lokalizację? Wystarczy na swoim telefonie włączyć odpowiednio skonfigurowaną aplikację i gotowe. Możemy więc kontrolować swoje pociechy niemalże z każdego miejsca na ziemi. 

Zdalny podsłuch

Duża część rodziców decyduje się na smartwatch bez telefonu dla dzieci. Kupując dobry zegarek, nie musimy bowiem dodatkowo inwestować w smartfon. Czasomierz z wejściem na kartę SIM całkowicie go zastąpi. W każdej chwili będziemy mogli skontaktować się ze swoją pociechą. Dodatkowo, jeśli zajdzie taka potrzeba, włączymy również zdalny podsłuch. Oczywiście nie radzimy przesadzać z taką funkcjonalnością. Nie miejmy swoich dzieci na podsłuchu non stop. Wykorzystujmy tę opcję jedynie w określonych sytuacjach.

smartwatch dla dziecka

Smartwatch dla dzieci to bardzo przydatne urządzenie. Jeśli się na nie zdecydujemy, warto powiadomić pociechę, w jaki sposób działa i co możemy dzięki niemu sprawdzić. 

Podgląd przez wbudowaną kamerę

Wbudowana kamera to kolejna funkcja, którą cechuje się niejeden smartwatch dla dzieci. Jak działa taki aparat? Niemalże tak samo, jak ten w telefonie komórkowym. Nasza pociecha będzie mogła wykonywać nim zdjęcia czy też prowadzić z nami wideo rozmowy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy mogli również włączyć kamerę zdalnie. Szybko zobaczymy wtedy, co robi nasze dziecko i gdzie aktualnie się znajduje. 

Przycisk SOS

Każdy inteligentny zegarek dla maluchów posiada również specjalny przycisk SOS. Jeśli zatem dziecko znajdzie się w niebezpieczeństwie, czy też po prostu będzie chciało się z nami skontaktować, wystarczy, że naciśnie odpowiedni guzik. Aplikacja do smartwatch dla dzieci, zainstalowana na naszym telefonie, wyśle do nas powiadomienie, że pociecha chce się z nami połączyć. W niektórych modelach rozpocznie się także od razu połączenie telefoniczne. Taka funkcja jest zatem bardzo dużym ułatwieniem dla nas, ale także i naszych maluchów. 

Dodatkowe funkcje

Niektóre zegarki dziecięce umożliwiają nam również określenie, po jakim obszarze może poruszać się nasza pociecha. Wystarczy zaznaczyć trasę w aplikacji mobilnej. Gdy pociecha oddali się od wskazanego miejsca, zarówno ona, jak i my, dostaniemy odpowiednie powiadomienie. W każdej chwili możemy także sprawdzić drogę, jaką przebyło w ciągu dnia nasze dziecko. Nic zatem nie umknie naszej uwadze. 

Jaki smartwatch dla dzieci wybrać?

Jaki wybrać zatem smartwatch dla dzieci? Ranking tego typu urządzeń niemalże zawsze jest zdominowany przez markę Garett. To właśnie zegarki tej firmy uważane są za najbardziej funkcjonalne, a przy okazji również niezwykle proste w obsłudze. Dodatkowo cechują się ciekawym designem, który z pewnością przypadnie do gustu każdej pociesze. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kolor czy wzór i gotowe! Nic zatem dziwnego, że większość rodziców sięga właśnie po takie rozwiązanie!

smartwatch

Smartwatche dla dzieci wyglądają niemalże tak samo, jak te dla dorosłych. Różnią się jedynie designem. Na zdjęciu model Garett Kids Nice, dostępny na https://happytime.com.pl/smartwatche/smartwatche-dzieciece/garett/smartwatch_garett_kids_nice_rozowy.html!

Udostępnij