Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Idealny blond na lato? Mamy na to sprawdzony sposób!

9 lipca 2023 blond na lato


Kiedy robi się ciepło, a pierwsze, wiosenne promienie słońca muskają nieśmiało naszą twarz, w większości kobiet budzi się chęć zmian i odświeżenia wizerunku. Słoneczne promienie, które przeczesują leniwie pasma włosów, powodują ich delikatne, naturalne rozjaśnienie. Szczególnie latem, słoneczne blondy i beżowe pasemka cieszą się największą popularnością. Niezależnie od tego, czy odcień blondu dominuje na całej głowie, czy obejmuje poszczególne partie fryzury, jedno jest pewne – jaśniejsze pasma delikatnie podkreślają urok letniej opalenizny i ujmują lat. Jednak nie każda kobieta posiada włosy podatne na naturalne rozjaśnianie. Aby uzyskać modny i pożądany efekt, warto skorzystać z profesjonalnych i bezpiecznych rozjaśniaczy.

Do czego służy rozjaśniacz?

Rozjaśniacz to chemiczna substancja, która wspomaga usunięcie naturalnego pigmentu z włosa. W przypadku naturalnie jasnych włosów blond, konieczność użycia rozjaśniacza dla uzyskania perłowych refleksów czy platynowego blasku, jest rzadkością. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy dziewczyna bądź kobieta o ciemnej karnacji i naturalnych pasmach koloru brązowego, zapragnie zostać blondynką, lub chwilowo zmienić swój image za pomocą świetlistych refleksów. Stopniowe rozjaśnianie włosa do uzyskania pożądanego odcienia może wymagać wielu miesięcy i kilkukrotnego powtórzenia zabiegów w odstępie czasu, co i tak nie gwarantuje uzyskania pożądanego odcienia, czy jednolitego koloru. Odcień u nasady włosów może finalnie różnić się od samych końcówek. Rozjaśniacze pozwalają w bezpieczny sposób rozjaśnić włosy nawet o kilka tonów, jeśli zabieg zostanie przeprowadzony zgodnie z zaleceniami producenta i odpowiednimi produktami uzupełniającymi proces (w szczególności oksydantem, który jest niezbędny do aktywowania procesu rozjaśniania). Najlepiej, aby pochodziły one z tej samej linii kosmetycznej producenta.

Co można wyczarować przy pomocy rozjaśniacza?

Rozjaśniacz może przygotować włosy pod zabiegi farbowania na kolor, który nie byłby możliwy do uzyskania na bazie naturalnych włosów, bądź aktualnej fryzury. W przypadku włosów wielokrotnie farbowanych lub farbowanych na ciemne kolory, zamiast zabiegu z użyciem rozjaśniacza, dużo trafniejszym może okazać się uprzednie przeprowadzenie dekoloryzacji, która pozwoli ocenić kondycję włosa i usunięcie pigmentu środkiem chemicznym. Profesjonalny rozjaśniacz do włosów pomaga w uzyskaniu zarówno ciepłych, jak i chłodnych odcieni blondu. Rozjaśnianie może dotyczyć również wyłącznie wybranych partii, np. ombre hair, front blond czy baleyage. W opracowaniu różnorodnych technik fryzjerskich, z pomocą przychodzi fryzjersklep.pl, oferujący szeroką gamę produktów do stylizacji.

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

olejek do brody
kolory ornatu
blond na lato

Jesteś zainteresowany reklamą?