Zdrowie i uroda

Dobry kosmetyk – co to właściwie oznacza?

Dobry kosmetyk – co to właściwie oznacza?

Pojęcie “dobry kosmetyk” jest dosyć względne i ogólne. Wynika to przede wszystkim z różnych rodzajów cery i tego, co jest jej potrzebne. Każdy z nas inaczej pielęgnuje swoją skórę, a co za tym idzie, potrzebuje dla niej innych kosmetyków. Dlatego właśnie ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jaki produkt jest po prostu dobry. Istnieje jednak kilka czynników, które mogą być brane pod uwagę przy ocenie danego kosmetyku. Czy wiesz, o czym mowa?

Jakie cechy powinien mieć dobry kosmetyk?

Każda osoba, która ma choć trochę wspólnego z kosmetykami, zgodzi się, że najważniejsze są składy. Tak więc to jest najważniejszy czynnik wyróżniający dany kosmetyk. Aby był on dobry, powinien mieć on w sobie składniki, które mają działanie odpowiednie dla naszej skóry. Wykluczamy więc zbyt dużo konserwantów, detergenty, a także niepotrzebne, sztuczne dodatki. Kolejna kwestia, to np. nasze poglądy na testowanie na zwierzętach. Z pewnością większość z nas jest całkowicie przeciwna takim praktykom – i bardzo słusznie! Tak więc to, że kosmetyk jest dobry, uwzględnia także bycie “cruelty free”, czyli nietestowanym na zwierzętach produkcie. Więcej o tym przeczytasz na: http://dobre-kosmetyki.com.pl.

Dobry kosmetyk dla każdego – czy coś takiego istnieje?

Pod uwagę należy wziąć fakt różnorodności cer. Jedna osoba ma ją tłustą, inna bardzo suchą, jeszcze inna naczynkową, a kolejna trądzikową. Logiczne jest, że dla tej suchej krem matujący nie będzie wystarczający! Nie inaczej jest z bardzo treściwymi produktami, które jakimś cudem trafią na skórę tłustą. To, czy dany kosmetyk będzie dobry, zależy w głównej mierze od odpowiedniego dobrania go do nas! Jeden i ten sam produkt może być dla kogoś strzałem w dziesiątkę, a dla innej osoby totalną klapą. Znalezienie kosmetyku, który będzie przez wszystkich uważany za dobry praktycznie graniczy z cudem. Trzeba po prostu znaleźć osoby z podobnym typem cery i wtedy wymieniać się swoimi doświadczeniami, choć i w takiej sytuacji na pewno znajdą się wyjątki.

Dbanie o siebie i dobre kosmetyki – idealne połączenie

Jak widać, potwierdziła się teoria, że dobry kosmetyk to coś, co każdy z nas musi sam ocenić. Nie możemy jednoznacznie stwierdzić, że każdy uzna tak samo! Musimy więc szukać i sprawdzać różne opcje, aby dojść do tego, co nasza skóra uzna za dobre! To właśnie jej reakcje są dla nas wskazówką, co powinniśmy kupić. Dobry kosmetyk dobremu kosmetykowi nierówny!

Udostępnij