Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Dlaczego opłaca się wynajem ciężarówki?

12 grudnia 2022 wynajem ciężarówki


Wynajem samochodów ciężarowych jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się z głównymi zaletami takiego wyboru.

Łatwiejsze planowanie

Wynajem samochodów ciężarowych ma szereg zalet, wśród których można wskazać przede wszystkim korzyści finansowe. Dzięki dokonaniu wyboru takiego rozwiązania możliwe jest łatwiejsze planowanie oraz budżetowanie w przedsiębiorstwie, co bez wątpienia będzie miało wpływ na jego ostateczny wynik finansowy. Ułatwienie planowania bezpośrednio związane jest przede wszystkim z możliwością określenia stałej, comiesięcznej kwoty, jaką ponosi się za najem pojazdu i zarządzanie nim. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie niespodziewanych wydatków oraz większych kosztów, które nie były uwzględnione w budżecie.

Redukcja kosztów

Kolejną zaletą, która bezpośrednio związana jest z wynajmem samochodów ciężarowych w przedsiębiorstwie, jest redukcja kosztów dotyczących obsługi floty. Utrzymanie kosztów obsługi floty na stałym poziomie jest możliwe przede wszystkim dzięki ich skrupulatnej kontroli. Znaczenie ma także jakość obsługi floty, która powinna być na jak najwyższym poziomie.

Przejęcie ryzyka

Wynajem ciężarówki wiąże się również z przejęciem ryzyka związanego z końcową wartością pojazdów. Końcowa wartość pojazdów określana jest na moment zakończenia umowy. Właścicielem wynajmowanego pojazdu przez cały czas trwania umowy jest podmiot wynajmujący, dlatego klient nie musi się w żaden sposób martwić o utratę jego wartości. To podmiot wynajmujący odpowiedzialny jest za ewentualną sprzedaż pojazdu po zakończeniu obowiązującej umowy.

Większa zdolność kredytowa

Wśród głównych atutów wynajmu samochodów ciężarowych przez przedsiębiorstwa jest możliwość zachowania zdolności kredytowej. Wynajem w żaden sposób nie wpływa na wysokość zdolności kredytowej, dzięki czemu wciąż jest ona wysoka i może być wykorzystana w innych celach niż zakup pojazdów. Samochody ciężarowe aktualnie oferowane są w niezwykle korzystnym finansowaniu, które można uzyskać między innymi w MAN FS.

Zwrot z inwestycji

Wynajem ciężarówki wiąże się również z wyższym zwrotem z realizowanych inwestycji. Przedsiębiorstwo może przeznaczyć swój kapitał na inwestycje związane z głównymi profilem działalności firmy. Jest to możliwe dzięki uzyskaniu atrakcyjnego finansowania w takich podmiotach jak MAN FS. Firma nie musi wydawać wszystkich swoich środków finansowych na zakup ploty pojazdów ciężarowych, ponieważ dostępne są korzystniejsze rozwiązania pod wieloma względami.

Redakcja PinSpire

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Księgarnie Internetowe
Finansowanie faktur
wynajem ciężarówki

Jesteś zainteresowany reklamą?