Zdrowie i uroda

8 niezastąpionych gadżetów matki i dziecka

8 niezastąpionych gadżetów matki i dziecka

Jak wiemy bycie rodzicem, nie należy do najłatwiejszych zadań. Nieprzespane noce, problemy z ząbkowaniem, to wszystko towarzyszy wielu mamom na co dzień. Aby pomóc wam w tym trudnym, ale zarazem cudownym okresie stworzyliśmy listę 8 gadżetów, które sprawią, że choć na chwilę odetchniesz z ulgą. Bajkowa pościel dziecięca 140×200, kocyki, zabawki sensoryczne, prześcieradło nieprzemakalne – co jeszcze warto kupić?

#1 Chusta do noszenia dziecka

Bajkowa pościel dla dzieci, koce i chusty stały się niezwykle popularnym gadżetem ostatnich lat. Ich praktyczne zastosowanie sprawiło, że decyduje się na nie coraz więcej młodych mam. Możemy zdecydować się na klasyczną chustę lub chusto-nosidełko. Oba rozwiązania są niezwykle funkcjonalne. Chusta ułatwia nam funkcjonowanie dzięki możliwości odciążenia zmęczonych rąk. Dziecko czuje się bezpiecznie, ponieważ jego głowa znajduje się blisko serca matki. Dobrze zawiązana chusta nie powinna blokować ruchów malucha. Chusta do noszenia niemowląt jest bezpieczna już od pierwszych dni życia dziecka.

#2 Biały szum- aplikacje

Dzieci w przeciwieństwie do młodych matek nie przepadają za ciszą. Przystosowane do różnorakich dźwięków z otoczenia, czują się o wiele pewniej, gdy mogą posłuchać dźwięku znajomej suszarki, samochodu lub bicia serca. Co, jeśli nie mamy możliwości czuwania nad łóżeczkiem, trzymając w ręku suszarkę, nie mamy wystarczająco prania, by w ten sposób uspokajać malucha? Wystarczy postawić na aplikację. Oczywiście, Szumiś to niesamowite rozwiązanie łączące wiele funkcji. Niestety nie każdy może lub chce pozwolić sobie na taki wydatek. W takim wypadku warto postawić na aplikację. Jeśli nie chcesz pobierać dodatkowych, wykorzystaj ścieżki dźwiękowe dostępne na YT i Sotify. Jeśli natomiast dysponujesz wolnym miejscem na dysku, skorzystaj z aplikacji zaprojektowanych specjalnie dla mam, np. Baby szum. 

#3 Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne to niezwykły wynalazek dzięki, któremu twoje dziecko nabędzie cennych umiejętności niezbędnych we wczesnym etapie rozwoju. Zabawki sensoryczne stymulują jego rozwój na wielu płaszczyznach, pozwalając na odkrywanie otaczającej rzeczywistości. Nie bez znaczenia jest, na jaką zabawkę sensoryczną się zdecydujemy. Kluczową rolę odgrywa faktura, dźwięk, a nawet kształt. Jeśli jesteś zwolennikiem diy postaw na zabawkę sensoryczną wykonaną własnoręcznie. Jeśli natomiast prace manualne nie są twoją mocną stroną, pomyśl nad wykorzystaniem gotowych rozwiązań. 

4# Kolorowa mata

Mata do doskonałe rozwiązanie dla ruchliwego malucha. Sprawdzi się zarówno w przypadku mniejszego, jak i większego dziecka. Przed zakupem maty upewnij się, że jest w pełni bezpieczna dla malucha i ma odpowiednie cechy, ułatwiające próby raczkowania. Ćwiczenia na macie pobudzają działanie mięśni rąk, nóg oraz brzucha. Dzięki wykorzystaniu kontrastowych barw, dziecko może dodatkowo rozwijać umiejętności poznawcze. Niezbędne do jego dalszego rozwoju.

Kolorowa mata

źródło: https://www.smyk.com/p/skip-hop-playspot-mata-piankowa-zoo-i5802005

#5 Przedłużacz do body 

Dzieci bardzo szybko rosną, a wraz z nimi koszty nowych ubranek. Aby temu zapobiec, zaopatrz się w przedłużacz do body. Koszt takiego produktu do zaledwie kilkanaście złotych a spowoduje, że będziesz mógł cieszyć się ubrankami dla malucha nieco dłużej niż zwykle. Przedłużacz sprawdzi się szczególnie w przypadku szczupłych dzieci, gdzie głównym problemem w okresie dorastania będzie długość ubranek, nie ich szerokość. 

#6 Organizer do samochodu

Podróż z maluchem to nie lada wyzwanie. Wycieczka do pobliskiego miasta często wydaje się podróżą na drugi koniec Polski. Aby zapobiec magazynowaniu drobiazgów niezbędnych podczas podróży w całym samochodzie, warto zaopatrzyć się w organizer. Koszt organizera to wydatek rzędu od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Nie da się jednak ukryć, że jest on niezastąpiony podczas podróży małych i dużych. W kategorii pojemność pokona nawet mamy torebkę. Sprawdzi się zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych dzieci, ponieważ przechowywać możemy w nim dosłownie wszystko. 

Organizer do samochodu

źródło:https://bubukids.pl/p1253,organizer-do-samochodu-czarno-szary-prince-lionheart.html

7# Elektroniczna niania

Niania elektroniczna to doskonały wynalazek umożliwiający monitorowanie oddechu oraz snu dziecka. Bycie mamą to szereg różnorakich obowiązków nie da się ukryć, że często drzemka dziecka jest elementem zarówno chwilowego wytchnienia, jak i pretekstem do uporządkowania bałaganu lub przygotowania posiłku. Niania elektroniczna ułatwia nam chwilowe pozostawienie śpiącego dziecka bez obawy, że obudzi się lub przestanie oddychać. Mimo wszystko nie jest to niezawodny sprzęt, dlatego też mimo posiadania niani zachęcamy do osobistego kontrolowania malucha, w sytuacjach tego wymagających. 

#8 Silikonowa lampka

Częste nocne wstawanie to zmora większości młodych mam. Jak przygotować się na ten trudny czas? Postaw na silikonową lampkę. Jest w pełni bezpieczna dla malucha, giętka, dzięki czemu, gdy dorośnie, nie zrobi sobie nią krzywdy. Wybierz taką, która nie ma tendencji do nagrzewania, dzięki temu zapobiegniesz poparzeniom. Silikonowa lampka oświetli ci drogę podczas nocnych wędrówek do kuchni i łazienki. Sprawdzi się także w przypadku większych dzieci, zmagających się z lękiem przed ciemnością lub częstą potrzebą nocnego wstawania.

Rodzice często podchodzą sceptycznie do innowacyjnych rozwiązań. Warto jednak nieco głębiej przyjrzeć się niektórym z nich, bo mogą na zawsze odmienić oblicza macierzyństwa. Wiesz już na jaki gadżet zdecydujesz się tym razem?

Udostępnij